معرفی به دوستان اشتراک گذاری

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر تشکیل کمپین ویژه برای بهداشت بوفه‌ها گفت: در حال حاضر 107 هزار مدرسه داریم که در چشم انداز سال گذشته و براساس آمار تنها 40 هزار مدرسه دارای بوفه هستند.

مهرزاد حمیدی از تشکیل کمپین ویژه‌ای درخصوص بهداشت بوفه‌ها خبر داد و افزود: مسائل مختلفی درخصوص بهداشت بوفه‌ها در قالب پوسترهایی آماده شده که داخل مدارس و بوفه‌ها نصب شده است.

وی افزود: همچنین دستورالعمل‌هایی در حوزه بهداشت در قالب فضای بیرونی بوفه‌ها تهیه شده که این دستورالعمل‌ها نیز در همین کمپین برای آگاهی دانش‌آموزان ارائه شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر 107 هزار مدرسه داریم که در چشم انداز سال گذشته و براساس آمار تنها 40 هزار مدرسه دارای بوفه هستند گفت: تاکنون شاهد استقبال گسترده‌ای از سوی مدارس برای اخذ مجوز بوفه بوده‌ایم و بی‌تردید یکی از مواردی که در هنگام بازرسی از بوفه‌های مدارس مورد بازبینی قرار می‌گیرد، مجوز بوفه‌ها خواهد بود.

حمیدی پیش از این درباره نظارت بر بوفه‌های مدارس گفته بود که اقلام و محصولات قابل ارائه در بوفه‌ها و همچنین اقلام ممنوعه‌ توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت و در قالب دستورالعمل‌های تخصصی تنظیم و ابلاغ می‌شود. برای اعمال نظارت بر بوفه‌ها در معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش دو مکانیسم در نظر گرفته شده است، به طوری که در ابتدا همکاران این معاونت نظارت‌های لازم را مطابق دستورالعمل‌های تنظیم شده انجام می‌دهند و اداره بهداشت مناطق با کارشناسانی که دارند، به صورت دوره‌ای از بوفه مدارس بازدید می‌کنند. در بازدید آنها اقلام ارائه شده در بوفه مدارس و بهداشت محیط بوفه‌ها مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

به گفته معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش  برای نظارت بیرونی مدارس نیز با وزارت بهداشت هماهنگی شده تا در حوزه بهداشتی، این وزارتخانه نیروی خود را به مدارس اعزام کند و در همین راستا دستورالعمل‌های ویژه‌ای نیز صادر کرده‌اند.

 

 
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha